2017-2018 DERS YILINI TAMAMLADIK.

2017-2018 DERS YILINI TAMAMLADIK. OKULUMUZDA YAPILAN TÖRENLE KARNELERİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN SEVİNÇ VE MUTLULUKLARI GÖRMEYE DEĞERDİ. DİNLENME MOLASI VERDİĞİMİZ BU MUTLU YOLDA, YENİ ÖĞRETİM YILINDA YİNE HEP BİRLİKTE OLACAĞIZ VE YOLUMUZA DEVAM EDECEĞİZ İNŞALLAH.

Karne töreninde konuşma yapan Okul Müdürümüz Nazmi KÜLEKÇİ öğrencilere hitaben özetle;

Bugün alınan karnelerin, öğrencilerin sadece bir ders yılı boyunca derslerinde gösterdiği performansların nasıl olduğunu ortaya koyan belgeler olduğunu, öğrencilerimizin, bir ders yılının yorgunluğunu atmayı fazlasıyla hak ettiğini, ancak dinlenme, zamanı boşa geçirmek olarak düşünülmemesini, tatili de bir programa bağlayarak, bu program dâhilinde bol bol kitap okumaları, planlı bir şekilde ders çalışmaları, arkadaşlarıyla bir araya gelip aktiviteler yapmaları, onları stresten uzaklaştıracak, zihinlerinizi dinlendirecek serbest zaman kullanmalarını belirtti.

Velilerimizle birlikte YENİ ÇİZGİ EĞİTİM KURUMLARI AİLESİ olarak; sevgili öğrencilerimizi en iyi şekilde yarınlara hazırlamak, iyi insan ve iyi vatandaş olmalarını sağlayacak bilgi, beceri, tutum, davranış ve alışkanlıklarla donatmanın önceliğimiz olduğunu vurguladı.

Ayrıca, yeni öğretim yılının 17 Eylül 2018 tarihinde başlayacağını, bunun bir hafta öncesinde yani 10 Eylül 2018 tarihinde Anasınıfı, 1. sınıf ve 5. sınıf öğrencilerimiz uyum programına alınacaklarını, 8. sınıfa geçen öğrencilerimize yönelik Ağustos ayı içerisinde Ortaöğretime Geçiş Sınavına öğrenci hazırlama takviye kursunun yapılacağını ifade etti.

8. sınıftan mezun olan öğrencilerimize hitaben; “Birlikte geçirdiğimiz süreci sadece öğretim boyutuyla değerlendirmeyiniz. Öğretmenleriniz ve idarecileriniz olarak; gerek ders esnasında ve gerekse derslerin haricinde her fırsatta sizlere yaptığımız ikazlar, uyarılar, tavsiyeler, edindirmeye çalıştığımız yaşam becerileri ve değerler eğitimi kazanımlarınızın her biri, hayatınız boyunca karşılaşacağınız muhtemel zorlukları aşacak, aralamak istediğiniz her kapıyı açacak birer anahtar niteliğindedir.  Bunu hayatı yaşadıkça dahi iyi anlayacaksınız.” mesajını vererek, başarı diledi.

Daha iyi yeni bir eğitim öğretim yılı için yaz tatilinin fırsata çevrilmesi gerektiğine dikkat çekti. Öğrencilerimizin bugünlere gelmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimize teşekkür ederek, herkese iyi tatiller diledi.

Ayrıca Okul Müdürümüz Nazmi KÜLEKÇİ imzasıyla, öğrenci karneleriyle birlikte velilerimize mektup gönderilmiştir.

YENİ ÇİZGİ EĞİTİM KURUMLARI OLARAK TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE İYİ TATİLLER DİLİYORUZ.