Karne Töreni

2017-2018 eğitim öğretim yılı I. dönem sonu karneleri yapılan törenle öğrencilere verildi.

Törende kademeler itibariyle dönem birincisi olan öğrencilerimiz ödüllendirildi. Dönem sonu karne dağıtımı töreninde konuşma yapan Okul Müdürümüz Nazmi KÜLEKÇİ özetle; öğrencilerimizin kapasiteleri göz önünde bulundurulduğunda, hiç kuşku yok ki velilerimizin ve bizlerin beklentisinin daha da fazlası olduğunu, öğrencilerimizi daha iyiye ve daha fazlasına taşımak için; akademik başarıyı elde edecek kazanımları vermek, bunun yanı sıra hayata hazırlanmanızı sağlamak, iyi insan ve iyi vatandaş olarak yetişmenizi sağlayacak yaşam becerileri ve benlik eğitimini kazandırmak YENİ ÇİZGİ KOLEJİ olarak hepimizin ödev ve sorumluluğunda olduğunu, sadece akademik başarı ile yetinmeyip, milli ve manevi değerlerimize sahip çıkacak bir bilinçte, ahlaki ve toplumsal değerlerimizi özümsemiş bireyler, yani kısaca biz Millet olarak bu ülkeyi nasıl bir gençliğe teslim etmek istiyorsak o profilde bir gençlik yetiştirmenin gayreti içinde olduğumuzu vurgulayarak,

“Sevgili öğrenciler,

Ders yılının ortasında iki hafta süreyle bir dönemin yorgunluğunu atmayı fazlasıyla hak ettiniz. Ancak dinlenmeyi, zamanı boşa geçirmek olarak düşünmeyelim. Tatilimizi bir programa bağlayarak, bu program dahilinde bol bol kitap okuyunuz, planlı bir şekilde ders çalışınız, aktiviteler yapınız, kendinize sizi stresten uzaklaştıracak, zihinlerinizi dinlendirecek serbest zaman ayırmayı da ihmal etmeyiniz.

Özetlemek gerekirse, daha iyi bir ikinci dönem için yarıyıl tatilini fırsata çevirelim.

Sizler bizim en kıymetlilerimizsiniz. Sizin başarılı olmanızı ve en iyi şekilde geleceğe hazırlanmanızı gönülden istiyoruz. Sizi seviyor ve size güveniyoruz.

Bu duygularla, hepinize iyi tatiller diliyorum.” şeklinde mesaj vererek sözlerini tamamladı.